ماموپلاستی کاهشی چیست؟

جراحی کوچک کردن سینه عملی است که به آن عمل ماموپلاستی کاهشی نیز گفته می‌شود، عملی است که طی آن جراح و متخصص پستان با ایجاد بر‌ش‌هایی روی سینه بافت اضافه چربی را از سینه ها بر میدارد.

جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی علاوه بر آن باعث لیفت سینه و بالارفتن سینه ها نیز خواهد شد. در واقع با کوچک کردن سینه ها می توان بخش بسیار زیادی از عوارض و آسیب های ناشی از بزرگ بودن سینه ها را به حداقل رساند.

اگرچه این جراحی یک عمل زیبایی پستان محسوب می شود اما در عده بسیاری از بیماران جنبه درمانی نیز خواهد داشت و باعث کاهش چشمگیر مشکلات ناشی از بزرگ بودن سینه ها از جمله  درد در ناحیه گردن، درد کمر، مشکلات حرکتی و … خواهد شد

Dr tavakol

مراحل جراحی ماموپلاستی

ابتدا در اطراف نوک، هاله و زیر هر پستان برشی زده خواهد شد.

بافت، پوست و چربی اضافی پستان که باعث نارضایتی یت بیماری خاصی شده، برداشته می‎شود.

پیوند مجدد نوک سینه بعد از جراحی ماموپلاستی و زخم‌ها روی بافت سینه بخیه زده خواهد شد.

جراحی ماموپلاستی مناسب چه کسانی است؟

بطور کلی تمامی افرادی که از بزرگ بودن سینه های خود رضایت ندارند و به دنبال کوچک کردن آن هستند کاندیدای مناسبی برای عمل ماموپلاستی کاهشی می باشند. اما قابل ذکر است عمل جراحی کوچک کردن سینه برای افرادی انجام خواهد شد که رشد سینه های آن ها کامل شده باشد.

چه کسانی نمی‌توانند عمل ماموپلاستی کاهشی را انجام دهند؟

در برخی موارد افراد نمی‌توانند جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه را انجام دهند و ممکن است با نتایج مطلوبی از عمل خود مواجه نشوند. مواردی که موجب ممنوعیت از عمل کاهش سایز سینه می‌شوند عبارتند از:

مزایا عمل ماموپلاستی چیست؟

معایب عمل ماموپلاستی چیست؟

تعیین وقت معاینه و مشاوره با دکتر مهسا توکل

دکتر مهسا توکل متخصص جراحی عمومی و زیبایی، فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص جراحی عمومی و زیبایی، فلوشيپ جراحی پستان و دارای بورد تخصصی جراحی هستند؛ همچنین اقدامات غیر جراحی جهت جوانسازی و زیبایی صورت و بدن را نیز انجام می دهند.